مرجع جامع از اخبار بروز

اهميت و لزوم خريد ماشين سراتو

كمپاني كيا موتور توليد و طراحي يك سدان كامپكت شهري با عنوان ماشين سراتو را در سال 2003 در دستور كار خود قرار داد. ظاهر متفاوت و كاملاً متمايز اين خودرو در مقايسه با ساير محصولات توليدي اين كمپاني، پس از ارائه كيا سراتو به بازارهاي جهاني، موجب خيره شدن نگاه هاي بسياري از خريداران به اين خودرو گرديد. استقبال قابل توجه و محبوبيت قابل توجه ماشين سراتو، كمپاني كيا موتور را بر آن داشت تا نسل جديد اين خودرو را در سال 2008 در اختيار خريداران و مصرف كنندگان قرار دهد. لازم به ذكر است كه عرضه نسل دوم كيا سراتو در سه كلاس كوپه، سدان و هاچ بك صورت گرفت كه مدل هاي سدان و كوپه ماشين سراتو در بازار خودروي كشور ما هم حضور بهم رساندند. در ابتدا عرضه كيا سراتو در ايران از روش وارداتي بودن صورت مي پذيرفت و به عنوان يك رقيب جدي و در عين حال قدرتمند براي خريد مزدا 3 تلقي ميشد. ماشين سراتو در پرتو وجود قيمت نسبتاً مناسب، قابليت هاي مختلف و طراحي منحصر به فرد و به روز، به موفقيت ها و فروش قابل توجهي دست پيدا نمود. به علت فروش بالاي كيا سراتو، شركت خودروسازي سايپا درصدد مذاكره با كمپاني كيا موتور كره به منظور مونتاژ نسل دوم كيا سراتو برآمد. در نهايت و در سال 93 شركت سايپا موفق گرديد در چهار تيپ مختلف مونتاژ ماشين سراتو را شروع نمايد. لازم به ذكر است كه در حال حاضر نسل دوم كيا سراتو در ايران و چين توليد شده و ساير كارخانه هاي خودروسازي وابسته به كمپاني كيا در اقصي نقاط جهان، توليد نسل سوم ماشين سراتو را در پيش گرفته اند. عموماً عرضه ماشين سراتو به وسيله گروه خودروسازي سايپا با كم نمودن برخي از آپشن هاي رفاهي خودرو صورت مي گيرد. 

 

                                                          ماشين سراتو

بررسي عرضه ماشين سراتو در بازار خودروي كشور

به طور كلي، ماشين سراتو در بازار خودروي جهان از طرفداران و خريداران قابل توجهي بهره مي برد. كمپاني كيا نيز به جهت برطرف ساختن نيازهاي مشتريان خود، توجه ويژه اي را بر روي خودروي كيا سراتو معطوف ساخته است. همانگونه كه اشاره است، در كشور ما مونتاژ نسل دوم اين خودرو به وسيله گروه خودروسازي سايپا صورت مي گيرد. از آنجايي كه فراهم آوردن شرايط و بستر مناسب براي خط توليد ماشين سراتو به وسيله سايپا زمان نسبتاً زيادي به طول انجاميد، در هنگام افتتاح خط توليد كيا سراتو در ايران، كيا موتور نسل بعدي اين خودرو را رونمايي كرده و روانه بازارهاي جهاني خودرو نمود. در ابتداي توليد، كيا سراتو در رده هاچ بك و كوپه عرضه ميشد. پس از گذشت مدت زماني كمپاني كيا موتور، عرضه ماشين سراتو كوپه را متوقف نموده و بجاي مدل كوپه، عرضه مدل هاچ بك ماشين سراتو را عملياتي نمود. ناگفته نماند كه در كشور ما عرضه مدل هاچ بك كيا سراتو صورت نمي گيرد و تنها مدل سدان اين خودرو در سطح خيابان هاي كشور به چشم مي خورد. لازم به ذكر است كه ماشين سراتو توليد شده به وسيله سايپا در دو مدل اتوماتيك 2000 cc و 1600 cc دستي ارائه مي شود. توليد كيا سراتو در كشور ما با كم كردن برخي آپشن هاي رفاهي آن اجرايي مي گردد. بنابر نظر توليد كننده كاهش امكانات خودرو در جهت افزايش كمك به مصرف كنندگان و خريداران ماشين كيا سراتو انجام گرفته است. بر اين اساس و در نتيجه اين امر، قيمت نهايي عرضه خودرو با كاهش همراه مي شود. از آپشن هايي كه در ماشين سراتو توليد شده توسط گروه سايپا كم شده است مي توان به گرمكن صندلي، سنسور دنده عقب، آينه هاي برقي تاشو، دنده پشت فرماني، استارت دكمه اي، سانروف و ايربگ هاي جانبي اشاره نمود. 

 

                                                     ماشين سراتو

بررسي تفاوت هاي ماشين سراتو سايپا با نمونه وارداتي

از منظر طراحي ظاهري و به ويژه در نگاه اول تفاوت آنچناني ميان ماشين سراتو توليد سايپا در مقايسه با مدل وارداتي به چشم نمي خورد. با دقيق تر شدن بر روي طراحي خودرو، استفاده از رينگ هاي كوچك تر به وسيله خودروساز وطني و عدم وجود خروجي اگزوز در طراحي نماي قسمت عقب خودرو، به شدت توي ذوق مي زند. در مدل وارداتي ماشين سراتو در نماي عقب خودرو و در قسمت گوشه طرف چپ سپر، سري استيل اگزوز در تكميل نماي اسپرت خودرو كمك شاياني مي نمايد. مضاف بر اين، طراحي چراغ هاي عقب خودرو نيز با تغييرات يا به عبارت بهتر تحريف هايي همراه شده است. به طور معمول و در نمونه استاندارد كيا سراتو، چراغ هاي عقب خودرو خصوصاً چراغ ترمز از دو قسمت برخوردار مي باشند. در مدل توليدي كيا سراتو سايپا اين چراغ ها جاي خود را به چراغ هاي مه شكن داده است. اين تغيير ظاهري بارز نماي عقب خودرو را به شدت تحت شعاع خود قرار داده است. با وارد شدن به اتاق ماشين سراتو عدم برخورداري از تجهيزات كاربردي و به روز كاملاً به چشم مي آيد. كيفيت متريال و رنگ استفاده شده براي ادوات خودرو نيز در مقايسه با كيا سراتو وارداتي به شدت پايين مي باشد. در هر صورت و علي رغم كيفيت پايين متريال موجود در طراحي داخلي كيا سراتو، در مجموع مي توان نمره قبولي و رضايت بخش براي اين قسمت در نظر گرفت. در كيا سراتو ساخت سايپا دو كيسه هوا تعبيه شده است. اين در حالي است كه براي ماشين سراتو وارداتي بالغ بر 10 كيسه هوا در نظر گرفته شده است. مانيتور تعبيه شده در كيا سراتو سايپا به لحاظ كيفيت و قدرت پخش صدا در وضعيت مطلوب و مناسبي به سر مي برد.

براي آگاهي از قيمت خودرو ها با خانه اتومبيل فربد همراه باشيد


برچسب: ماشين سراتو,كيا سراتو,خريد سراتو،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ دى ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۴:۳۹ توسط:حامد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :