مرجع جامع از اخبار بروز

بررسي و تحليل ويژگي هاي مرسدس بنز c200

همانطور كه اشاره شد، مرسدس بنز c200 از جمله هاي مدل هاي معدود كمپاني بنز به حساب مي آيد كه به صورت رسمي وارد بازار خريد و فروش خودرو و بعد از آن سايت خريد و فروش خودرو كشور ايران شده است. طراحي اين مدل مرسدس بنز در مقايسه با مدل هاي قبلي از لحاظ طراحي داخلي و نماي بيروني، از تفاوت هايي برخوردار مي باشد. به سبب برخورداري از مشخصات فني، ماشين بنز c200 در دسته خودروهاي شهري جاي مي گيرد. اگرچه به علت بهره مندي از برخي ويژگي هاي اسپرت، با خودروهاي اسپرت نيز همزاد پنداري مي كند.

مرسدس بنز c200

نگاهي كلي به مرسدس بنز c200

به طور كلي، مرسدس بنز c200 در چهار نسل توليد و به مصرف كنندگان عرضه شده است. اولين مدل از نسل اين خودرو در سال 1993 به مرحله توليد رسيد. در سال 2000 نخستين مدل از نسل دوم بنز سي 200 طراحي و ساخته شد. در سال 2002 اين مدل خودرو با آپشن محرك چهار چرخ توليد خود را ادامه داد. در سال 2007 نسل سوم بنز سي 200 روانه بازار گشت. در نهايت در سال 2014 نيز نسل چهارم مرسدس بنز c200 معرفي و در دسترس مصرف كنندگان قرار گرفت. ناگفته نماند كه نسل سوم اين مدل خودرو در سال 2007 و در نمايشگاه خودرو ژنو رونمايي گرديد. از نظر تجهيزات و امكانات، اين خودرو در سه رده آوانگارد، الگانس و كلاسيك ارائه مي شود. شايان ذكر است كه اقتصادي ترين خودروهاي سواري يا سدان مرسدس بنز در كلاس C قرار دارد. همچنين نسل چهارم كلاس سي با كد اتاق W204 مورد شناسايي قرار مي گيرد. كابين اين مدل در مقايسه با مدل قبلي يا همان بنز الگانس يا به تعبير موسوم در كشور ما بنز پليسي بسيار جادار طراحي شده است. در ايران مرسدس بنز c200 در دو رده آوانگارد (Avantgarde) و الگانس (Elegance) به علاقمندان ارائه گرديد. در مدل آوانگارد و بر روي جلو پنجره نشان بزرگ مرسدس بنز خودنمايي مي كند. در مدل الگانس بر روي كاپوت نشان عمودي مرسدس بنز با فرم سنتي نقش بسته است. بنز سي 200 وارداتي از دو نوع نمايشگر برخوردار مي باشد. در مدل هاي ساده اين خودرو، نمايشگر آن فقط قابليت نمايش كانال هاي راديو و وضعيت صوتي را دارد. در مدل هاي كامل تر، وجود يك نمايشگر بزرگ با پوشش باز شونده به شدت خودنمايي مي كند. اين صفحه نمايش مرسدس بنز c200 امكان هدايت ماهواره اي را نيز ميسر مي سازد.

                              مرسدس بنز c200.

بررسي نوع طراحي مرسدس بنز c200

طراحي مرسدس بنز c200 بسيار زيبا و در عين حال جذاب و قابل توجه صورت گرفته است. طراحان اين كمپاني موفق شده اند، چهره اي رسمي و لوكسي با تكيه بر خطوطي ساده و فارغ از هر گونه طراحي اغراق آميز و فانتزي به ماشين بنز c200 اعطا نمايند. تعبيه چراغ هاي ال اي دي در نماي عقب و جلو خودرو، زيباي و جذابيت مثال زدني را براي آن به ارمغان آورده است. تناسب و توازن نماي عقب و جلو ماشين بنز c200 به خوبي برقرار شده است. نوع و نحوه طراحي نماي عقب مرسدس بنز c200 سبب جلوه دادن پهن تر و حجيم تر اين قسمت شده است. اين ويژگي به نحو بارز و برجسته در سپر عقب خودرو به چشم مي خورد. از كنار طراحي متمايز چراغ هاي عقب خودرو و محل قرارگيري آن، نمي توان به سادگي عبور كرد. طراحي مناسب و تاثير گذار اين بخش، زيبايي و جذابيت نماي عقب اين مدل خودرو را دو چندان ساخته است. ماشين بنز c200 در مقايسه با مدل هاي پيشين از افزايش طولي در حدود 95 ميليمتر برخوردار شده است. همچنين استفاده از آلومينيوم در ساختار اين خودرو و در مقياس وسيع، كاهش وزن 100 كيلوگرمي آن را با خود به دنبال داشته است. برخورداري بنز سي 200 از يك صندوق عقب با حجم 480 ليتر، فضاي مناسب و در عين حال بزرگي را براي گذاشتن وسايل مورد نياز فراهم مي آورد. نماي داخلي مرسدس بنز c200 ويژگي لوكس بودن خودرو را به خوبي در معرض ديد مصرف كننده قرار مي دهد. برخورداري از يك نمايشگر 4/8 اينچي، ساعت آنالوگ، شكل دايره دريچه هاي كولر، داشبورد داراي روكش طرح چوب و كيفيت بالاي متريال بكار رفته در كابين خودرو، از موارد قابل توجه و حائز اهميت مرسدس بنز c200 محسوب مي شود.

خانه اتومبيل فربد همرا شما


برچسب: بنز سي 200 , مرسدس بنز , خودرو،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۸:۰۳ توسط:حامد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :